تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی چیست و چه تاثیری در رشد کسب و کار خواهد داشت؟

تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی از جمله مدل های متداول تبلیغات آنلاین است. با توجه به افزایش استفاده از اینترنت و هم چنین تلفن های هوشمند یکی از بهترین راهکارها برای شناخته شدن برند استفاده از تبلیغات آنلاین مانند تبلیغات کلیکی است.در سال ۲۰۱۴ تبلیغات کلیکی حدودا ۴۵ میلیارد دلار از ۶۶ میلیارد دلار کل درآمدهای گوگل را به خود اختصاص داده است و این مبلغ در سالهای بعد بیشتر نیز شده است.در این مطلب با انواع تبلیغات کلیکی و نحوه کار این نوع تبلیغات آشنا می شویم.

تبلیغات کلیکی یا PPCیا CPCچیست؟

تبلیغات کلیکی (pay per click یا PPC ) به روشی در تبلیغات آنلاین گفته می شود که شما تبلیغ خود را توسط سرویس دهنده این نوع تبلیغات در سایت و یا اپلیکیشن قرار داده و به ازای کلیک و توجه کاربران به تبلیغ و محصول خود مبلغی را پرداخت می کنید.

تبلیغات ppc

مزایای تبلیغات کلیکی

تبلیغات کلیکی باعث می‌شود که تعداد زیادی ترافیک مستقیم به وبسایت یا صفحه اپلیکیشن شما هدایت شود. تبلیغ‌دهنده با تعریف تبلیغات کلیکی باید به ازای هر کلیک که بر روی تبلیغات صورت می‌گیرد، به ناشر تبلیغات پول می دهد. ناشر تبلیغات کلیکی کسی است که تبلیغات را در رسانه خود نمایش می‌دهد. در واقع، مخاطبان تبلیغات کلیکی با کلیک بر تبلیغ در محیط رسانه ناشران به وبسایت شما و یا صفحه دانلود اپلیکیشن شما منتقل می‌شوند.

معایب تبلیغات کلیکی

اگر با تبلیغات کلیکی آشنایی داشته باشید، احتمالا درباره معایبی که بعضی سایتها در مورد آن متذکر می شوند روبرو شده اید. شبکه های تبلیغاتی بین المللی تلاش های بسیاری برای مقابله با تقلب های اینترنتی (که این فعالیت ها موسوم به آنتی فراد است) می کنند و تحقیقات وسیعی برای به روز نگه داشتن راهکارهای خود دارند.با مطالعه کتاب الکترونیکی آنتی فراد تپسل می توانید با انواع تقلب ها و راهکارهای مقابله با آن آشنا شوید.

همچنین از جمله راهکارهای بین المللی موثر برای جلوگیری از وقوع تقلب استفاده از شبکه های ارزیابی تبلیغات (measurement company) به عنوان پلتفرم های third party است. هدف از همکاری با این شرکت های ارزیابی بین المللی توسط شبکه های تبلیغاتی معتبر جلوگیری از تقلب (Fraud)، افزایش اعتماد در حیطه تبلیغات آنلاین و شفافیت هزینه ها بین شبکه های تبلیغاتی و تبلیغ کنندگان و ناشران است. از جمله معتبرترین این شرکت های بین المللی ارزیابی تبلیغات موبایلی ، adjust است. تحقیقات حرفه ای و فعالیت این شرکت تقریبا راه را بر روی هر گونه تقلب در زمینه تبلیغات آنلاین بسته است و فضای اعتماد را برای استفاده کنندگان از سرویس های این شرکت به عنوان third party فراهم کرده است.

تبلیغات بنری

انواع تبلیغات کلیکی یا CPC

از جمله انواع تبلیغات کلیکی می توان از تبلیغات بنری و متنی نام برد.

تبلیغات بنری

تبلیغات بنری (banner advertising) به صورت نمایش بنرهای گرافیکی و لینک دادن آن به سمت یک صفحه ای خاص (وبسایت یا صفحه دانلود اپلیکیشن) بر روی وبسایت یا اپلیکیشن ناشر تبلیغ انجام می شود.

تبلیغات بنری با توجه به ویژگی های گرافیکی و توانایی جلب توجه کاربران برای معرفی کسب و کارهای آنلاین و آفلاین ، انتقال ترافیک و افزایش شهرت برند جایگاه ویژه ای بین استراتژی های مختلف تبلیغات دارد.

تبلیغات متنی

تبلیغات متنی نوعی تبلیغ اینترنتی نسبتا ارزان است .تبلیغ متنی همان قرار دادن لینک سایت شما به همراه متنی در توضیح کسب و کار شماست. این روش تبلیغات نیز به رونق کسب و کار و شناخته شدن برند شما کمک می کند.

موبایل و لپ تاپ

چرا تبلیغات کلیکی یا PPC داشته باشیم؟

تبلیغات کلیکی به شما امکان می دهد در حجم وسیعی محصول و برند خود را در دید مخاطبین قرار دهید. در این راستا اینکه مخاطبین تبلیغات شما همان کسانی باشند که به محصول شما علاقمندند و یا نیاز دارند، نیز نکته مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

در تبلیغات کلیکی بازدید از تبلیغات شما رایگان است و شما مبلغی را بابت دیده شدن توسط کاربران پرداخت نمی کنید و در صورت کلیک بر روی تبلیغ به ازای هر کلیک مبلغی را پرداخت می کنید. این روش تبلیغ به شما کمک می کند حتی با بدون پرداخت نیز دیده و شناخته شوید.

هم چنین این روش تبلیغات، مرتبط بودن محتوای آنها با برنامه ای که در آن نشر می شود، تاثیرگذاری خوبی برای بازاریابی برند شما خواهد داشت.

ppc

کسب درآمد از تبلیغات کلیکی

اگر اپلیکیشنی و یا سایتی دارید ، قرار دادن تبلیغات به صورت بنری و یا متنی از جمله بهترین و محبوبترین راهکارهای کسب درآمد از تبلیغات کلیکی برای شماست.دلیل آن این است که شما برای قرار دادن تبلیغ در سایت و اپلیکیشن خود نیازی به ارتباط با تبلیغ کننده و یا مذاکره با شرکت ها نخواهید داشت و آژانس های تبلیغاتی این کار را برای شما انجام می دهند. هر چه تعداد کاربران شما بیشتر باشد بیشتر می توانید بر روی این نوع کسب درآمد از تبلیغات کلیکی حساب کنید. بعد از آن نیز می توانید با افزایش تعداد کاربران و مخاطبان خود ، هم کسب و کار خود را رشد دهید و هم درآمد بیشتری از طریق تبلیغات کسب کنید.
شما می توانید به عنوان ناشر با سرویس تپسل همکاری داشته باشید، هر نوع از تبلیغات کلیکی را بر روی اپلیکیشن خود قرار دهید و از  کسب درآمد از تبلیغات کلیکی خوبی را تجربه کنید.زمانی که یک کاربر اپلیکیشن بر روی تبلیغ کلیک می کند، به ازای هر کلیک مبلغی از تبلیغ دهنده به ناشر پرداخته می شود.

کسب درآمد از تبلیغات کلیکی

اهداف و رویکرد های تبلیغات کلیکی در کسب و کار

معرفی محصول یا سرویس

با تبلیغات کلیکی می توانید محصولات یا سرویس های خود را به مخاطبین خود معرفی کنید.مخصوصا در صورتی که تبلیغات شما در سایت یا اپلیکیشن هایی که متناسب با محتوای آنان مشتریان بالقوه شما به آنها مراجعه می کنند ، قرار داده شود، می توانید مشتریان جدیدی را به استفاده از محصول خود جلب کنید.

افزایش فروش

با قرار دادن لینک دانلود اپلیکیشن و یا صفحه اطلاعات فروش خود در تبلیغات کلیکی می توانید مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. هم چنین استفاده از تبلیغات کلیکی می تواند یادآوری خوبی به مشتریانی که از محصول شما استفاده کرده اند، به مراجعه مجدد برای خرید و استفاده از محصولات شما باشد.

آگاهی از برند (Brand Awareness)

حتی اگر مخاطب بر روی تبلیغ شما کلیک نکند، مشاهده تبلیغ باعث آشنایی بیشتر کاربران با برند شما می شود. این اولین و مهم ترین قدم در برندسازی کسب وکار شماست و با برندسازی است که می توانید جایگاه خود را در صنعت خود پیدا کنید.

تبلیغات آنلاین در وبسایت‌های ایرانی

اگر قصد تبلیغ کسب‌وکار خود در سراسر وبسایت های ایرانی را دارید، شبکه تبلیغات دیجیتال مدیا اد به شما کمک می‌کند تا ترافیک باکیفیتی از متنوع ترین وبسایت ها را تجربه کنید.

ورود به پلتفرم مدیااد

تبلیغات کلیکی موبایل

تبلیغات کلیکی را بر روی دستگاه ها، مرورگرها و اپلکیشن ها می توان دید.از سال ۲۰۰۸ تبلیغات دیجیتال در موبایل شکل گرفت و تبلیغات در دسکتاپ و مرورگرها کم کم جای خود را به تبلیغات بر روی موبایل ها و در حال حاضر درون اپلیکیشن ها دادند. به طوری که طبق گزارش moyaffiliates در سال ۲۰۱۷ ، ۱۰۷ میلیارد دلار صرف تبلیغات در تلفن های هوشمند شده است.
بنابراین از بین انواع مختلف تبلیغات دیجیتال تبلیغات کلیکی موبایلی اهمیت ویژه ای پیدا می کند. تبلیغات کلیکی موبایل در دو نوع تبلیغ بر روی مرورگر و تبلیغ درون اپلیکیشن های موبایل ارائه می شود که هر کدام روش و متود خاص خود را دارند..

شبکه تبلیغات هوشمند تپسل

تپسل یک شبکه هوشمند تبلیغات دیجیتال موبایلی است که با همکاری با طیف گسترده‌ای از رسانه‌های دیجیتال، شامل بیش از ۸۰۰۰ اپلیکیشن، بازی و وبسایت مختلف و ارائه انواع تبلیغات بر روی این رسانه‌ها قادر است نیازهای تبلیغاتی بزرگترین برندها را برآورده کند. هم‌چنین تپسل با ارائه هوشمند تبلیغات به کاربران، جریان درآمدی پایدار و قابل‌توجهی را بدون آسیب به تجربه کاربری برای صاحبان رسانه دیجیتال فراهم می‌کند و با بهینه‌سازی مداوم فضای تبلیغاتی خود، این امکان را برای صاحبان اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های موبایلی فراهم می‌کند که فضای تبلیغاتی رسانه خود را با بالاترین قیمت در تپسل به فروش رسانده و درآمد تبلیغاتی خود را افزایش دهند.

تپسل

درآمد از تبلیغات با تپسل

تپسل بیش‌‌ از دو سال است که کنار توسعه‌دهندگان بوده‌ و توانسته‌ برای بسیاری از بازی‌سازان و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن جریان‌های پایدار درآمدی از تبلیغات خلق کند. یکی دیگر از خدمات تپسل نمایش تبلیغات کلیکی است.

چرا تپسل

تپسل علاقه‌مندی‌های کاربران ایرانی را به خوبی می‌شناسد و برای نمایش هر تبلیغ نیازمندی‌های تمام کاربران رسانه‌های خود را در نظر می‌گیرد و مرتبط‌ترین گروه کاربران برای نمایش تبلیغ را انتخاب می‌کند. بنابراین، تبلیغات کلیکی تنها به آن دسته از کاربران که با تبلیغ مرتبط هستند، نمایش داده می‌شود. در نتیجه ترافیک بیشتری برای وبسایت تولید می‌شود و هدف کمپین زودتر محقق و درآمد توسعه‌دهندگان نیز بیشینه می‌شود.

تپسل بر بنرهای تبلیغات کلیکی خود یک دکمه فراخوانی برای عمل(CTA) با متنی جذاب قرار می‌دهد تا کاربر پس از مشاهده تبلیغات به کلیک بر بنر تشویق شود و در نهایت به صفحه فرود وبسایت موردنظر منتقل شود.

همچنین به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که جایگاه تبلیغاتی خود را با بیشترین قیمت بفروشند و تبلیغ‌دهندگان نیز می‌توانند به کمک آن وبسایت خود را به گونه‌ای جذاب و با کمترین هزینه به مخاطبان خود معرفی کنند.

تپسل به عنوان بزرگترین شبکه هوشمند تبلیغات موبایل در ایران، بیشترین تنوع و تعدد تبلیغات، بالاترین درصد وجود تبلیغ، بالاترین eCPM، پشتیبانی آنلاین و موثر همیشگی، پاسخگویی سریع و نوآوری و توسعه دائمی را داراست که باعث می‌شود ناشرین بتوانند همواره با معیارهای بین‌المللی با این شبکه همکاری کنند. هم‌چنین همکاران تپسل خود سفیران و اعتبار این شبکه می‌باشند.

همین حالا تبلیغات کلیکی در موبایل رو شروع کن!

اگر تبلیغ‌دهنده و یا صاحب رسانه هستید، به تپسل بپیوندید. تپسل با استفاده از سیستم هوشمند خود و اطلاعات جامعی که از کاربران آنلاین ایرانی دارد، مخاطبانتان را شناسایی می‌کند و تبلیغات هدفمند را به گونه‌ای جذاب به آن‌ها نمایش می‌دهد.

دوره جامع و کاربردی دیجیتال مارکتینگ، مناسب برای ورود به بازار کار!کد تخفیف tapsell20