تبلیغات ویدیویی

انواع روش های تبلیغات ویدئویی درون اپلیکیشن های موبایل

تبلیغات یکی از جذاب‌ترین راه‌های بازاریابی آنلاین است که تبلیغ دهندگان می‌توانند برای جذب مخاطب از آن استفاده کنند. چرا که ویدیو از المان‌های سمعی و بصری استفاده می‌کند تا نظر مخاطبان را به خود جلب کند و نسبت به متن، اطلاعات زیادی را در مدت زمان کمتری منتقل می‌کند.

طبق آمار hubspot حدود 78  درصد از مردم هرهفته، ویدیوهای آنلاین تماشا می‌کنند و 55 درصد از آنها هر روز این کار را انجام می‌دهند.

کاربران یوتیوب در هر روز بیش از 500 میلیون ساعت ویدیو تماشا می‌کنند.

در سال 2020، ویدیوهای آنلاین بیش از 80 درصد از ترافیک اینترنت را تشکیل می‌دهند.

قرار دادن ویدیو در صفحات فرود می‌تواند نرخ تبدیل آن‌ها را تا 80 درصد افزایش دهد.

نزدیک به 50 درصد از کاربران اینترنت قبل از آنکه برای خرید به فروشگاه‌های آنلاین مراجعه کنند، به دنبال ویدیوهای تبلیغاتی معرفی محصول مورد نظر خود هستند.

در این نوشتار، ابتدا به معرفی تبلیغات ویدیویی و همچنین استفاده از آن در اپلیکیشن موبایل می‌پردازیم. در ادامه با بیان دلیل انتخاب و استفاده از تبلیغات ویدئویی و مزیت استفاده از آن، انواع مختلف روش‌های پرداخت برای این دسته از تبلیغات را بیان می‌کنیم. در نهایت، از آنجا که شبکه تبلیغات هوشمند تپسل از اولین پیشگامان ایرانی در عرضه تبلیغات ویدئویی موبایلی است، به معرفی این شبکه تبلیغات هوشمند و فعالیت‌هایش می‌پردازیم.

تبلیغات ویدیویی چیست؟

براساس آمارهای بیان شده در ابتدای متن، امروزه ویدیوها یک روش قدرتمند برای جلب توجه مشتریان است و در نتیجه ویدئو مارکتینگ روز به روز دارای محبوبیت و اعتبار بیشتری می‌شوند. بازاریابان می‌توانند از طریق نمایش ویدیو ، با ایجاد ارتباط با مخاطبان خود در هر زمان و هر مکان، به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنند و برای برند خود بازاریابی کنند.

تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی در اپلیکیشن های موبایل

طبق بررسی‌های انجام شده، 51 درصد از تمام نمایش‌های ویدیویی در موبایل اتفاق می‌افتد. همچنین، 53 درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند تمایل به تماشای ویدیوی محصولات در اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های موبایلی دارند. بنابراین، می‌توان گفت تاثیر ویدیو در میان کاربران موبایل بیشتر از کاربران سایر دستگاه‌ها می‌باشد. بنایراین،  تبلیغات ویدیویی  در اپلیکیشن‌های موبایل تاثیر زیادی بر کاربران دارد و به خوبی می‌تواند محصول و یا سرویس  تبلیغ دهندگان  را معرفی کند.

ویدیویی که در زیر مشاهده می‌کنید، ویدیوی تبلیغاتی اپلیکیشن تلوبیون است که توسط تپسل ساخته شده است و برای معرفی این اپلیکیشن در سایر اپلیکیشن‌های موبایل نمایش داده شده است.

اولین بار که می‌خواهید مشتریان خود را با یک برند آشنا کنید، نباید یک تبلیغ طولانی مدت به آن‌ها نمایش دهید بلکه باید با یک تبلیغ کوتاه و ساده شروع کنید. طبق تحقیقات انجام شده، بهتر است طول ویدیوهای تبلیغاتی بیشتر از 15 ثانیه نباشد. 33 درصد از افراد بعد از گذشت 30 ثانیه تماشای ویدیوی تبلیغاتی را رها می‌کنند. 45 درصد از افراد بعد از گذشت یک دقیقه و 60 درصد از آن‌ها بعد از گذشت دو دقیقه حتماً این کار را انجام می‌دهند. نزدیک به 66 درصد از مشتریان تمایل به تماشای ویدیوهای تبلیغاتی با طول زمانی زیر 60 ثانیه دارند.

ویدیوی تبلیغاتی شما باید احساسات داشته باشد. این بدان معنا نیست که صرفاً از احساسات استفاده کنید و آن را در یک سطح خاص بالا، پایین و  یا متوسط نگه دارید؛ بلکه به طور خاص باید احساسات را با تکنیک “rollercoaster” در تبلیغات خود وارد کنید. به گونه‌ای که احساسات در طول یک آگهی تبلیغاتی به طور مداوم به اوج برسد و دوباره به سمت خنثی شدن برود یا به عبارتی شما باید در ویدیوی تبلیغاتی خود داستان تعریف کنید.

چرا تبلیغات ویدئویی را انتخاب کنیم؟

با مطالعه آمار و ارقامی که در ادامه بیان می‌کنیم، خواهید دانست که چرا باید ویدئو مارکتینگ را در برنامه بازاریابی برند خود بگنجانید.

80 درصد از مشتریان بر این باورند که تبلیغات ویدیویی برای خرید یک محصول بسیار تاثیرگذار و مفید است.

80 درصد از کاربران ویدیویی که 30 روز اخیر مشاهده کرده‌اند را به یاد دارند. بنابراین، محتوای ویدیویی تا مدت زیادی در ذهن افراد باقی می‌ماند.

52 درصد از بازاریابان بر این باورند که ویدیو یک محتوای تبلیغاتی با بیشترین میزان بازگشت سرمایه است.

تبلیغات ویدیویی به‌طور میانگین، نرخ کلیکی معادل با 1.84 درصد دارد که بیشترین میزان نرخ کلیک در میان تمام تبلیغات دیجیتالی است.

رشد درآمد سالانه برندهایی که از ویدیو در تبلیغات شان استفاده کرده‌اند، 49 درصد بیشتر از میزان رشد درآمد سالانه برندهایی که از تبلیغات ویدیویی استفاده نکرده‌اند، است.

43 درصد از افراد تمایل به تماشای محتوای ویدیویی بیشتری از سمت بازاریابان دارند.

73 درصد از بازاریابان ادعا دارند که درصورتی‌که در زمان، منابع و بودجه محدودیتی وجود نداشته باشد، محتوای ویدیوی بیشتری تولید می‌کنند.

 

تبلیغات ویدئویی آنلاین

انواع تبلیغات ویدئویی

 • تبلیغات ویدئویی همسان

  Native Video Ad

 • تبلیغات ویدیویی پیش‌نمایشی

  Pre-Roll Ad

 • تبلیغات ویدئویی بینابینی

  Interstitial Video Ad

 • تبلیغات ویدئویی جایزه‌ای

  Rewarded Video Ad

تبلیغات ویدئویی همسان

Native Video Ad

تبلیغات ویدئویی همسان با ارائه ویدئوهای تبلیغاتی در قالبی متناسب با اپلیکیشن‌های نمایش‌دهنده باعث جلب توجه مخاطب و بدون آسیب به تجربه کاربری می‌شوند.

انواع روش‌های تبلیغات آنلاین ویدئویی

هزینه به ازای هر نمایش CPV

تبلیغ دهندگان با تعریف این دسته از تبلیغات باید به ازای هر نمایش کامل ویدیو به نمایش دهنده تبلیغ پول پرداخت کند. هدف کمپین‌های تبلیغاتی CPV صرفاً نمایش ویدیوی تبلیغاتی و برندینگ برای محصول است.

هزینه به ازای هر کلیک CPC

هدف این دسته از تبلیغات بردن ترافیک به یک وب‌سایت است و تبلیغ دهنده باید به ازای هر کلیکی که اتفاق می‌افتد، پول پرداخت کند.

هزینه به ازای نصب CPI

تبلیغ دهنده با استفاده از این دسته از تبلیغات، به دنبال دریافت نصب و جذب کاربر جدید و البته باکیفیت برای اپلیکیشن خود است و به ازای هر نصبی که اتفاق می‌افتد، باید به تبلیغ دهنده مبلغی را پرداخت کند.

هزینه به ازای فعالیت خاص CPA

تبلیغ دهنده در این دسته از تبلیغات به ازای فعالیت خاصی که توسط کاربر اتفاق بیافتد، به نمایش دهنده تبلیغ، پول پرداخت می‌کند. این فعالیت خاص می‌تواند عضویت در یک سامانه پیامکی و یا ارسال یک کد برای شرکت در قرعه‌کشی و … باشد.

مسلماً هزینه تبلیغات ویدیویی CPV از همه کمتر و تبلیغات CPA از همه بیشتر است و هزینه تبلیغات CPC و CPI به ترتیب بین این دو قرار می‌گیرد.

مزیت های تبلیغات ویدیویی

طبق تحقیقات انجام شده، یک دقیقه ویدیو ارزشمندتر از 1.8 میلیون کلمه است. چرا که ویدیو با استفاده از المان‌های سمعی و بصری پیام تبلیغ دهنده را بهتر و در زمان کمتری به مخاطب هدف منتقل می‌کند. ازاین‌رو، میزان درگیری مخاطبان با تبلیغات ویدئویی بیشتر است و درنتیجه، نرخ کلیک، نصب، بازگشت، تبدیل و … مخاطبان افزایش می‌یابد.

گوگل نیز در سیستم رتبه‌بندی خود به محتواهای ویدیویی اهمیت زیادی می‌دهد. همچنین، استفاده از تبلیغات ویدئویی احتمال به اشتراک گذاشته شدن آن‌ها توسط کاربران رسانه‌های اجتماعی را تا 1200 درصد افزایش می‌دهد.

 

شبکه تبلیغات هوشمند تپسل

تپسل ، هوشمندترین شبکه تبلیغات دیجیتال در ایران است که با در اختیار داشتن شبکه گسترده‌ای از رسانه‌های دیجیتال و ارائه انواع تبلیغات بر روی این رسانه‌ها قادر است نیازهای تبلیغاتی بزرگترین برندها از جذب کاربران باکیفیت برای اپلیکیشن‌های موبایل آن‌ها و یا عضویت آن‌ها در یک سامانه مشخص تا هدایت مشتری‌های هدف آن‌ها به وبسایت‌شان و هم‌چنین برندسازی برای آن‌ها از طریق ویدئو‌های تبلیغاتی را برآورده کند. هم‌چنین تپسل با ارائه هوشمند تبلیغات به کاربران، جریان درآمدی پایدار و قابل‌توجهی را بدون آسیب به تجربه کاربری برای صاحبان رسانه‌های دیجیتال فراهم می‌کند.

تپسل از پیشگامان عرضه تبلیغات ویدیویی دیجیتال در ایران است و با استفاده از موتور پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی خود قادر است علاقه‌مندی‌های کاربران خود را بشناسد و مرتبط‌ترین گروه کاربران را برای نمایش ویدیوی تبلیغاتی انتخاب کند. تبلیغ دهندگان به کمک تپسل می‌توانند با کمترین هزینه به بیشترین ظرفیت تبلیغاتی دست یابند. علاوه بر این، سیستم پیشرفته تشخیص تقلب تپسل این امکان را در اختیار تبلیغ دهندگان قرار می‌دهد که تنها به ازای impressionهای واقعی هزینه کنند.

مزیت سرویس تبلیغاتی تپسل

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های رقابتی شرکت تبلیغات هوشمند تپسل، داشبورد سلف سرویس آن است که به تبلیغ دهندگان این امکان را می‌دهد که برای تبلیغ محصول خود در تپسل، تنها هدف، بودجه و حداکثر قیمت پیشنهادی خود یا همان bid را مشخص کنند و هر محتوای تبلیغاتی که از محصول خود مانند یک ویدیو و یا بنر دارند را به آسانی و با سرعت بالا در داشبورد تپسل بارگزاری کنند تا  تپسل بر اساس این اطلاعات، تبلیغات بنری و ویدیویی خود را آغاز کند.

تپسل آماده ارائه خدمات تضمینی در زمینه تبلیغات است تا با ارائه ایده‌های خلاقانه و اجرای منظم و طبق برنامه اهداف بزرگترین کمپین‌های تبلیغاتی در زمینه برندینگ ، جذب مشتری و نصب اپلیکیشن را در کوتاه‌ترین بازه ممکن برآورده سازد و همچنین جریان درآمد پایداری برای صاحبان رسانه‌های دیجیتال فراهم کند.

همین حالا تبلیغات ویدیویی در موبایل رو شروع کن!

اگر تبلیغ‌دهنده و یا صاحب رسانه هستید، به تپسل بپیوندید. تپسل با استفاده از سیستم هوشمند خود و اطلاعات جامعی که از کاربران آنلاین ایرانی دارد، مخاطبانتان را شناسایی می‌کند و تبلیغات ویدیویی هدفمندی را در موبایل به گونه‌ای جذاب به آن‌ها نمایش می‌دهد.

دوره جامع و کاربردی دیجیتال مارکتینگ، مناسب برای ورود به بازار کار!کد تخفیف tapsell20